EUROPE BLUES TRAIN FESTIVAL 2021

 

EUROPE BLUES TRAIN FESTIVAL meets Jazz MIGRA-TON / Nový začátek

Všechny naplánované koncerty na podzim 2020 se musely zrušit či posunout kvůli coronové pandemii. 
Hned, jak budeme mít nové termíny, informujeme Vás zde a na Facebook. 

 

sobota, 6. března 2021

Videozáznam  MAUER BLUES zblízka

Carlos Mieres (g), Joe Kučera (sax), Carly Quiroz (p)

 

Premiéra v sobotu , 6. března 2021, ve 20:30 hod.

 

-->> www.youtube.com

Každý u sebe doma – a přece všichni dohromady. 

 

Tip: Abonujte si již předem kanal u youtube Joe Kučera.

 

Mauer Blues – jedna kompozice, kytaristy Carlos Mieres z Uruguay, dala koncertu jméno. Český saxofonista  Joe Kučera a argentinský pianista Carly Quiroz hrají společně na tomto koncertě mnohostranné a působivé skladby Carlose Mierese, které byly uveřejněny na stejnojmenném CD,

a také skladbu „Just now, but not forever“ od Joe Kučery.

 

http://joe-kucera.com/

https://www.carlosmieres.de/

 

Nahráno 21.11.2020 v Kulturhaus Centre Bagatelle, Zeltinger Str. 6, 13465 Berlin-Frohnau, bez publika, firmou ECC Electronic Cinematography Company Stutenbäumer KG. Podpořeno Dezentrale Kulturarbeit Reinickendorf, Česko-německým fondem budoucnosti, PRO ARTE VIVENDI e.V. a art.e.m artists & events. 

EUROPE BLUES TRAIN FESTIVAL 2020

EUROPE BLUES TRAIN FESTIVAL meets Jazz MIGRA-TON / Nový začátek

 

Milí přátelé a příznivci tvůrčí hudby!

Jsme velmi rádi, že Vám můžeme v době již "tradičního času" Europe Blues Train Festivalu, zase předvést hudební lahůdky,

počínaje blues, přes jazz až rock, ale i šanson, kde bude ozdobou i recitovaná poezie.

Buďte srdečně vítáni!

více: JÍZDNÍ ŘÁD

03.10.2020 - 30.12.2020 

EUROPE BLUES TRAIN FESTIVAL 2019

 

Sisa Feher & Fehero Rocher

Fr 06.09.2019             27248 Ehrenburg, Gasthaus Kastens

Sa 07.09.2019             Hannover, Herrenhäuser Gärten, Int. Feuerwerkswettbewerb

Sammy Vomacka & Joe Kucera & Arik Strauss & Friends

Do 10.10.2019            Berlin, Rickenbacker’s Music Inn

Sa  11.10.2019           Berlin, Centre Bagatelle

Black Kat & Kittens aka Soulthrivers

Fr, 18.10.2019             Bremerhaven, Thieles Garten

 2018                                            10 let Europe Blues Train Festivalu

 

Lidi spojuje univerzální jazyk, hudba. Ale i hudba je Babylon a v pestré změti má blues výsadní postavení. Ač vyvěrá z tajemné hloubky, je prosté a srozumitelné. S blues jsme vždycky na cestě – a přitom dávno doma. Netřeba nic vysvětlovat. 

A slyšíme-li někoho, kdo správě cítí blues, neptáme se, odkud přichází. Stačí se nechat unést do neznáma, jež je tak povědomé. 

                                                       (z předmluvy 2009 von Jan Štolba)

 

Historie festivalu Europe Blues Train začíná přímým spojením mezi Berlínem a Prahou. V obou městech jsme během dvou víkendů v roce 2009 představili na společných pódiích bluesové hudebníky z obou zemí a tuto akci jsme pojmenovali „Europe Blues Train Festival“. 

 

Takto vznikl projekt se speciálním formátem. Spolu s neustále se rozvíjející sítí partnerů, kteří pro „Europe Blues Train“ vytvořili ve své lokaci nové bluesové zastávky, jsme tuto „železniční síť“ rozšířili a na špičkových zážitcích i mimo Berlín a Prahu jsme praktikovali i mezinárodní porozumění. Virtuální vlak evropského blues převáží totiž hudebníky, milovníky hudby, partnery a příznivce a kdekoliv se zastaví, dojde k působivému koncertnímu setkání.

 

V našich plných kufrech se skrývá úžasný náklad obsahující jump blues, soul, rhythm´n blues, jazz, funk, blues rock, ale i groove a melodie

z různých světových regionů. Mimořádnými instrumentacemi a působivými hlasy, v různých jazycích, s velkou  energií, poetikou a dobrou náladou se stáváme pasažéry vlaku Blues Train, který nás odveze na  nezapomenutelný výlet do „Bluesville“ a ještě dál ...

 

Na každé zastávce se můžeme těšit na autentický bluesový pocit v pestrém mezinárodním podání. Blues vytvořený v Evropě a hraný evropsky čerpá ze svých kořenů a těží z interpretace velkolepých bluesmanů z celého světa.

 

V kulturní rozmanitosti Evropy vyvinuli hudebníci v každé zemi a v každé generaci vlastní styl, formovaný svou kulturou, mentalitou a osobitostí. Také umělci z jiných kontinentů se začali usazovat v Evropě. Chtěli bychom představit tuto rozmanitost a všem účastníkům - divákům, umělcům, klubům - poskytnout vzrušující koncertní večery a nové hudební objevy.

 

V uplynulých deseti letech se tak prezentovalo více než 60 mezinárodních formací. Podařilo se nám podnítit i spolupráci mezi bluesmany z různých zemí a dokonce se uskutečnila jízda vlakem s hraným blues na nejstarší muzeální železniční soupravě v Německu.

 

 

Chtěli bychom srdečně poděkovat všem našim partnerům, příznivcům, sponzorům, mediálním partnerům, fotografům, video-kameramanům, spolupracovníkům, přátelům a samozřejmě skvělému publiku, které s námi v hudebním evropském vlaku nazvaném „Evropa Blues Train“ posledních 10 let cestovalo.

 

Let the good times roll.

 

Birgit Bogner & Joe Kučera

Berlín, prosinec 2018

Download
Tiskova zprava 2018.pdf
Adobe Acrobat Dokument 62.1 KB