EUROPE BLUES TRAIN FESTIVAL 2017

Europe Blues Train startuje do roku 2017 ! 

Letošní podzim bude mít již podeváté zastávky na některých místech v Německu a v naší republice mezinárodní pomyslný „bluesový vlak“, festival, který má za cíl představit vzájemně německému a českému publiku zajímavé klubové kapely a sólisty z oblasti blues a jazzu. Letos navíc vůbec poprvé bude jedna zastávka také v sousedním Rakousku, když 17. 10. vystoupí v Linci Blues Band Luboše Andršta. Europe Blues Train Festival bude mít letos zastávky v celkem  šesti městech tří zemí: v Bielefeldu, Hannoveru, Bruchhausen-Vilsenu, v Praze, Linzi a v Berlíně. Představí se na něm hudebníci z Německa, Čech, Polska a Austrálie.

Do Prahy letošní Europe Blues Train Festival 2017 zavítá již tento měsíc, kde bude mít hned dvě koncertní zastávky, a to 22. a 23. září.

     

Za několik let své existence se festival vyprofiloval jako setkání hudebníků, kteří, ovlivněni svou vlastní specifickou kulturou, našli nakonec svůj styl v širokém bluesovém žánru. „Bluesoví matadoři“ z Berlína zvou ke společným koncertům své kolegy z Prahy a naopak. Jde o hudební přínos jak pro posluchače obou zemí, tak i pro hudebníky samotné. Nezřídka tak v minulosti došlo k zajímavým spojením a další spolupráci hudebníků z obou lokalit. 

     

U nás již opakovaně našel festival zázemí ve velmi příjemném smíchovském klubu Jazz Dock na Janáčkově nábřeží v Praze. Zde se v pátek 22. 9. představí dvě bluesová seskupení z Německa: duo Florian Kern a Adrian Krug se speciálním hostem Joe Kučerou a trio Ginger Blues s výbornou australskou jazzbluesovou zpěvačkou Jessie Gordon. Ti si k sobě navíc přizvou jako speciálního hosta zástupce naší domácí bluesové scény, výborného hráče na foukací harmoniku, Charlie Slavíka. Na stejném místě proběhne v sobotu 23. 9. druhý pražský festivalový koncert, na kterém vystoupí vedle německých Trotter´s Independent Boogie Co. také Charlie Slavík tentokráte s vlastními The Rhythm Girls.                                                                                                                            

Nenechte si proto tyto dva večery ujít zajímavou konfrontaci, ale i sbližovaní německé a české klubové scény!

 

 

Download
Tisková zpráva - Jaroslav Forst
TiskovaZpravaCZ.pdf
Adobe Acrobat Dokument 217.1 KB

Všechny informace a Line Ups najdete zde a na www.facebook.com/europebluestrain/events