BLACK KAT & KITTENS

Black Kat & Kittens je bezpochyby jednou z nejoriginálnějších skupin berlínské bluesové scény. Berlínské trio spojuje down home blues, gospel, folk, soul a africkou hudbu do programu složeného z tradičních a vlastních skladeb, který posluchače přenese do doby, kdy se hudba interpretovala ještě velmi individuálně a pramenila z hloubi duše.

Více než stoletou afroamerickou hudební historií provází publikum s důvtipem a šarmem a zvláště svým výrazným hlasem Lorraine Lowe, Angličanka s jamajskými a indickými kořeny. 

Rodilý Polák Adam Sikora se prezentuje nejen jako vynikající hráč na foukací harmoniku, ale ovládá i hru na příčnou flétnu a perkuse, jako jsou africká chřestidla calabashi, bubínky snare drums a další.

K oběma zakládajícím členům Adamu Sikorovi a Lorraine Lowe se připojil také Mauro Pandolfino, mimořádný kytarista z Itálie. Mauro vnesl do skupiny další energii, vášnivost a autentičnost.

 

Jejich souhra vytváří dynamický, nezaměnitelný sound. Při zvláštních příležitostech si skupina zve další umělce jako spoluhráče, jimiž jsou Nick Kortison na – kytara a bubínky bongos, DiCarlo – bicí nebo Moussa Coulibaly – buben djembe, tamtamy, chřestidla…