JAMIE MARSHALL´S Amplified Acoustic Band

The Amplified Acoustic Band je pražská multižánrová hudební skupina s bluesovými kořeny kolem anglického písničkáře, zpěváka a vynikajícího kytaristy Jamieho Marshalla s bohatým autorským i převzatým repertoárem a výrazným aranžérským potenciálem.

Jamieho doprovázejí zkušení muzikanti s bohatou hudební minulostí, kteří jsou výraz-nými personami na české hudební scéně. Celkový zvuk je navíc obohacen o sólový vokální projev Svatky Hlávkové Štěpánkové.

The Amplified Acoustic Band vystupuje pravidelně na domácí i evropské klubové a festi-valové scéně a v roce 2014 vydavá debutové šestipísňové album „Jamie Marshall´s Amplified Acoustic Band, které je z části autorské.

The Amplified Acoustic Band může posluchačům nabídnout nevšední zážitek především díky charismatickému a osobitému zpěvu Jamieho, výborné instrumentaci a spontán-nímu projevu muzikantů.

 

Jamie Marshall

Působil více než 20 let na Londýnské hudební scéně, kde spolupracoval Jamie s tako-vými hvězdami, jako jsou Don McLean, The Blues Band, Paul Young and Los Pacaminos, s frontmanem skupiny Squeeze Glennem Tilbrookem a britskou bluesovou legendou Long Johnem Baldrym. Jeho celostátní turné s McLeanem završili Jamie a jeho kapela nahrávkou speciální verze hitu "American Pie" ve studiu EMI, Abbey Road Studios,

kterou pak zahráli živě v televizi BBC v pořadu Nejlepších deseti popových písní.

V České republice pravidelně vystupuje na festivalech, klubové scéně a v televizních pořadech. Spolupracoval s osobnostmi jako Vlasta Rédl, Slávek Janoušek nebo Věrou Martinovou, se kterou nahrál několik CD a je členem její doprovodné kapely.

Jamie Marshall (g, voc)

Svatka Štepánková (d.d., voc)

Radek Hlávka (g)

Martin Petrásek (cajon, perc.)

 

www.jamiemarshallband.com