JESSE BALLARD

Vezměte si špetku Vana Morrisona, špetku jazzu a folku, hnací bicí soupravu a kalifornské slunce v nejlepší písničkářské tradici.

Hudba Jesseho Ballarda je velmi poetická, dostává se do ucha i do srdce a zároveň splňuje nejvyšší hudební standardy. Jesse dokáže do nádherné hudby zabalit obecnou životní moudrost, která se týká každého z nás. Jeho písně mají dostatečnou sílu na to, aby si vystačily jen s kytarou a zpěvem. Mohl by jimi naplnit celý večer, jak to už udělal v rámci předkapely Joe Cockera. 

Hudba má sílu, která mluví sama za sebe. A to se dá vysvětlit dlouholetým společným hraním a zkušenostmi každého z muzikantů. Někteří z muzikantů spolu vystupují na pódiu už více než 20 let. Hudba každého okouzlí. Poetika saxofonové hry Joe Kučery nese zpěv a písně Jesseho Ballarda texty, které rezonují a z nichž promlouvají jeho osobní zkušenosti. Jeho hra na kytaru a fingerpicking s nádechem sobě vlastním. Díky nim si vzpomenete na letní večery a Pacifik, a když Jesse zpívá, podává to každým vláknem svého těla a s veškerým svým charismatem.

 

"Senzační saxofonista Joe" Kučera hrál s mnoha jazzovými velikány. Tento pražský rodák byl vždy doma v blues, rocku i písničkách s takovou lehkostí, humorem a virtuozitou, jako by žil uprostřed všech zvuků. Je čirá radost ho slyšet a vidět.

Od 70. let hrají Jesse a Joe společně na německých i mezinárodních pódiích se svým soundem, který je živý a dýchá, takže jejich koncerty jsou radostným zážitkem, který rezonuje ještě dlouho.

  

www.jesseballard.com

Foto: Zuzana Richter


 

Pá, 28.4.23 Bremerhaven                                                     
So, 29.4.23 Berlin - Kladow
Čt, 31.8.23 Berlin - Lichterfelde
Pá, 01.9.23 Dohna
So, 16.9.23 Bahnhof Bruchhausen-Vilsen
St, 20.9.23   Přerov