KARPAROV / BRUNN

 

Urban World Jazz | Berlin . Sofia |

Andreas Brunn (Deutschland)

7 string acoustic guitar

Vladimir Karparov (Bulgarien)

soprano & tenor saxophone

 

Duo hraje městský World-Jazz, který kombinuje berlínský sound a zvukové světy Occident a Orient.

Ti dva hráli v souboru „For Free Hands“ od roku 2002 a o rok později začali ispolečným duetem. Od té doby společně vydali několik CD, například duo CD „East Side Story“ nebo „Kaleidoscope Freedom“ s kapelou For Free Hands.

 

Zde k -->>  Kritiken der Fachmagazine JAZZPODIUM und AKUSTIK Gitarre.

 

 

Výjimečný bulharský saxofonista Vladimir Karparov je stejně doma v tradici Balkánu i moderního jazzu. Je považován za jeden z nejslibnějších talentů bulharské jazzové scény a za svou práci získal několik ocenění: mj. jako „Nejlepší mladý jazzový hudebník na Balkáně“ nebo také s cenou

na mezinárodní soutěži jazzových hudebníků v Monaku.

 

Andreas Brunn, který ve svém stylu kombinuje širokou škálu vlivů, nahrazuje malý orchestr svým sedmistrunným nástrojem: Tato kytara je kouzelný nástroj, může to být buď buben nebo basa. Snímač pracuje stereofonně, takže basové a melodické struny fungují téměř jako různé nástroje na různých kanálech a umožňují zvláštní vnímání zvuku.

 

Andreas Brunn vyhrál první cenu v soutěži o kytarovou skladbu inzerovanou po celém Německu odborným časopisem AKUSTIK Guitar.

V roce 2003 získal stipendium na Senátním oddělení pro vědu, výzkum a kulturu, Berlín v Bulharsku, kde hrál mimo jiné se Stojanem Yankoulovem (perc.) a  Ateshanem Husseinovem (git.).