KAT, TRACEY & NINA

Tři ženy a blues.

Tyto tři temperamentní bluesové dámy jsou sehraný, hudební tým. Svým šarmem, humorem a vášnivě hraným blues přesvědčují své nadšené publikum v Německu a v USA.

Silný hlas Kat a její výborná hra na foukací harmoniku se perfektně doplňuje s Tracey silnou hrou na bicí na vysoké úrovni, a s Ninou a jejím působivým bluesovým piánem. Toto vše zaručuje podařený koncertní večer. 

 

Kat Baloun (vocals, bluesharp), narozená v Texasu a vyrostlá v Ohio, byla jako dcera pianistky a sborového mistra, obklopená hudbou již jako malé děvče. V dětství a v mládí hrála na klavír a na foukací harmoniku a objevila svou lásku k blues.

Nyní žije Kat v Německu, se svým bluesharp v zavazadle je stále na turné, a po letech se vypracovala do formátu uznávaného na mezinárodním bluesovém trhu. Svou jedinečnou pódiovou prezentací, silným zpěvem a vtipným půvabem přináší k poslechu vlastní i klasické bluesové skladby.

 

Tracey Duncan (drums, vocals) se narodila ve Philadelphii (Pennsylvania) a je naprosto srostlá s americkým gospelem. Již v pěti letech stála tato  výjimečná umělkyně na pódiu s gospelovým sborem. Její hudební cesta jí vedla od gospelu přes soul, R&B, funk a blues až k musikálu. Čilá Tracey je neustále na cestách a spolupracuje s četnými, světově známými hudebníky a entertainery. Tak například byla a6 do konce v orchestru Jamese Last (+2015) jako hráčka na bicí a zpěvačka v backgroundu. Zpěv, hra na bicí a tanec - proto nepřekvapí, že se Tracey mohla uchytit i u filmu. byla k vidění ve dvou velikých hollywoodských projektech. 

 

Berlíňanka Nina T. Davis (piano, vocals), kterou můžeme vidět jako sólovou pianistku nebo se skupinou EB Davis Superband, se upsala tělem i duší blues. Nina nezůstala dlouho bez povšimnutí a byla již třikrát nominovaná na German Blues Award.

Stejně jako mnoha hudebníkům její generace posloužily jí k inspiraci staré desky bluesových mistrů. Četné cesty ke kořenům blues (Mississippi, Arkansas a Chicago) prohloubily její lásku k hudbě a daly jí příležitost si zahrát s některými velkými bluesovými legendami, jako např. s Buddy Guy. S dynamikou a svou duší zpracovává černé bílé klávesnice, aby světu předávala poselství blues. 

 

www.katbaloun.de

www.ninadavis.de

traceyduncan.biz