MICHAEL HARDIE

Michael Hardie, skladatel s globálním pohledem, nechává přesto stále ve své hudbě prosvítat texaské kořeny. Píše texty především o osobních vztazích, o lidské potřebě milovat, a také o radostech a bojích ve společném soužití.

 Jeho kariéra bluesového hudebnka začala v sedmdesátých letech, kdy jako devatenáctiletý otevíral koncert bluesové legendy Lightnin‘ Hopkinse.

Když si v roce 1991 poslechl Wolfgang Doebling, vydavatel německého časopisu „Rolling Stone“, jeho album „Houston Blues“, pozval Michaela do Berlína na hudební B.I.D. konferenci. Michael se přestěhoval do východního Berlína a od té doby cestuje mezi Texasem, Berlínem a nově i Brazílií. 

 Desítky let žil Michael ve všech důležitých hudebních metropolích (New York, Los Angeles, Nashville & Austin) a nahrál své písně s veličinami jako Chuck Rainey, Stephen Bruton a Milton Hopkins (bratranec  Lightnin’ Hopkinse „and former rhythm guitarist for B.B King“)   

 Po úspěchu jeho posledního alba „Real“, které  v roce 2014 obsadilo    26. místo v „Top 100 American Roots Charts“, podepsal Michael smlouvu u Worldhaus Music, kde bude letos vydávat své nové album "Seven Songs for Sylvia". Toto je jeho osmé album, jeho dnes již padesátileté, transformované hudební kariéry.

 

www.michaelhardie.com

 

www.worldhaus.org/michael-hardie