MOTHERS FOLLOW CHAIRS

 Blues-soulová skupina „Mothers Follow Chairs“ pochází z Přerova, z města na řece Bečva v Čechách. Skupina vznikla v roce 1999 a v roce 2000 se stala jedním z vítězů soutěžní přehlídky Blues Aperitiv. Od té doby jsme byli přizváni na mnoho akcí tohoto žánru. Blues Alive, International Blues Night, Evropské Jazzové Dny, 

Československý jazzový festival, Blues nad Bečvou, Jazz Goes To Town, Letní scéna Pod mostem, nebo např. i folkový festival Zahrada.

 

Zvuk kapely Mother Follows Chairs charakterizuje srdcervoucí a oduševnělý hlas zpěvačky Petry Polákové-Uvírové, která je ve velmi dobré společnosti dalších špičkových hudebníků: Ivan Němeček na kytaru, Pavel Dědek na klavír, Patrik Stoklásek na bicí a Dan Klesnil na baskytaru. Podobně jako současné americké bluesové hvězdy čerpá kapela při sestavování svého repertoáru z bohatého fondu bluesových standardů, které přetváří vlastními aranžemi.

 

Mothers Follow Chairs nadchli publikum nejen na mnoha koncertech v České republice a na Slovensku na festivalech jako Blues Alive, Mezinárodní bluesová noc, Československý jazzový festival, Evropské jazzové dny a Folkový festival Zahrada, ale i často hrají i na festivalech v Polsku - např. v Rawě, Suwalkách. V roce 2021 je bylo možné vidět také v Berlíně na dvojkoncertu s Black Heritage. 

Mimo "velká" pódia také rádi přijímají pozvání k hraní v klubech a různých dalších "zemitějších" prostorách, jako např. Akord a Blues sklep v Praze, Stará Pekárna, Pivovarská restaurace v Brně, Černý Pavouk a Templ v Ostravě, Jazz Tibet Club, Ponorka nebo Bounty v Olomouci, Golem, Loft 577 a Zelenáčova Šopa ve Zlíně, Highway 61 v Českých Budějovicích, Aligátor v Bratislavě, Klikkpub v Komárně a mnoho dalších klubů v Polsku. 

 

V roce 2016 vydali své již třetí CD "All Night Long".

Petra Poláková-Uvírová (voc)

Ivan Němeček (guitar) 

Pavel Dědek (keyboard) 

Ivo Kolařík (bass) 

Patrik Stoklásek (drums) 

 

www.mothersfollowchairs.com

 

Video: 

Bounty Rock Café, Olomouc, CZ 

14. Konzert LAUBA PELNA BLUESA 2017 

 

Photo (c) Pavel Ondrůj


So, 10.6.23                    Berlin - Karlshorst                 FOTO-IMPRESSIONEN