REIFEGERSTE TRIO

Simone Reifegerste se narodila v Berlíně-Neukölln. Než začala mluvit, běhat nebo přemýšlet, začala zpívat. Když pak byla dospělá, věnovala se jen muzice. Na příklad se skupinou „Be Mine Or Run“ potěšila diváky po celém Německu na koncertních turné. V roce 1997 byla kapele udělena cena německých hudebních kritiků za album „Beautiful People“. V roce 2011 nahrála spolu s polským klavíristou Chrisem Szachnowskim a Joe Kučerou nádherné CD „AM I“.

 

Saxofonista Joe Kučera se objevil na více než 5 desítkách LP a CD, nahraných v nejrůznějších částí světa (Londýn, Praha, Los Angeles, Berlín, Kolín nad Rýnem a další). Prostřednictvím své nenapodobitelné vlastní lyrické hry, byl zván ke spolupráci s mnoha mezinárodně uznávanými hudebníky, jako jsou na příklad Alexis Korner, Tony Sheridan, Jesse Ballard, Hans Hartmann, Pete Wyoming Bender, Bob Lenox, Jackie Leven a další. Spolupracoval také i s českými legendami jako jsou Luboš Andršt, Michal Prokop, Honza Hrubý ... Hrál na koncertech v letech1990-91 (po Česko-slovensku i v Japonsku či v Paříži a v Berlíně) s Martou Kubišovou (LP Někdy si Zpívám).

 

Na Kučerově aktuálním, po dlouhé době opět autorském, CD "Take a Heart" vedle hry na saxofon i zpívá a to česky i anglicky.

 

Třetí v této partě je pražský pianista Vladimír Strnad. Absolvent Státní konzervatoře v Praze, dlouholetý člen komorního souboru Kinsky Trio Prague, se kterým natočil několik CD a podnikl mnoho úspěšných turné (např. Španělsko, Francie, Mexiko, USA, Kanada). Spolupracuje také s operními zpěváky (Christina Kluge, Edita Randová). Jeho klavír zní v mnoha českých filmech (Musíme si pomáhat, Kráska v nesnázích, Obsluhoval jsem anglického krále). Hraje v Jan Štolba Quartet, Petra Vlková Band, doprovází Evu Emingerovou a Elenu Sonenshine. 

 

Diskografie:

V květnu 2021 vyšlo dlouho očekávané druhé sólové album Joe Kučery TAKE A HEART, které rovněž produkovali Simone Reifegerste a Tom Dams ve studiu Forstmehren. A samozřejmě opět s malou 'hudební výpomocí' Simone zpěvem a Vladimír hrou na klavír.

Album TAKE A HEART bylo oslavováno fanoušky i kritikou a od té doby bylo doprovázeno řadou klubových koncertů s Reifegerste Trio v Německu i v České republice.

Na TAKE A HEART je Joe Kučera poprvé slyšet také jako zpěvák v českém jazyce.

V roce 2011 Trio vydalo své první studiové album "AM I", které nahrálo společně s vynikajícím Chrisem Szachnowskim na klavír během pouhých dvou dnů. Předchozí album "Live at Oxident" vyšlo již v roce 2007 (s Johannesem Kerstholdem na klavír).

 

Trio působivě a oduševněle interpretuje soulovou, jazzovou a bluesovou klasiku. Simone Reifegerste podporuje kapelu svým mimořádným hlasem, Joe Kučera citem pro flétnu a saxofon a Vladimír Strnad svou mnohostrannou a barevnou hrou na klavír. Dohromady se jejich hudba slévá v nezapomenutelný zážitek. V Jazz Docku pokřtí a představí toto trio spolu s dalšími hudebními přáteli svoje nové album As Times Goes By.

 

REIFEGERSTE TRIO:

Simone Reifegerste, vocal

Vladimír Strnad, piano

Joe Kučera, saxophones 

GUEST:  

Jan Štolba, sax

Jan Greifoner, b

více -->> Facebook 18.06.23

 

http://www.simonereifegerste.de/Simone_Reifegerste/Reifegerste-Trio-music.html  

 

Joe Kučera

www.joe-kucera.com

www.youtube.com/@MrSaxophoneJoe

                                                 

Links:

Simone Reifegerste Trio live bei Radio Olomouc

Live übertragen am 09.11.2022

https://youtu.be/Af5oB8nFY-0

Simone Reifegerste Trio - 04.08.2021 – Malá scéna za oponou

 

https://youtu.be/-mSBxqmWQcU 

 

Photo (c) Zuzana Richter                                                                                                    

 


Pá, 13.10.23                Thieles Garten - Bremerhaven

Po, 27.11.23                Mladá Boleslav (CZ)